Jeśli masz więcej pytań skorzystaj z formularza

 1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy
 2. Po chwili otrzymasz sms z hasłem
 3. Na podany adres e-mail wyślemy Twój numer personalny oraz link do zalogowania w Strefie Konsultantki
 4. Od tej pory będziesz mogł składać zamówienia (nie tylko online) oraz korzystać ze zniżek i ofert niedostępnych dla Klientów

Numer Personalny – to twój login do konta w AVON. Otrzymujesz go SMS-em na Twój numer telefonu. Jest on niezbędny do rejestracji i aktywacji konta internetowego przy składaniu zamówienia

Ambasadorka / Konsultantka może składać zamówienia w dowolnej kwocie minimum raz w roku aby mieć aktywne konto. Nie ma obowiązków co do wartości składania zamówień oraz częstotliwości. Najbardziej opłacalna wartość zamówienia to 300 zł otrzymasz wtedy bezpłatna dostawę, min. 25% zniżki oraz 50 punktów w programie PIN. Dalej mogą Państwo mieć bezpłatną dostawę a zatem i tak bardziej opłaca się kupować bezpośrednio w Avon niż na aukcjach internetowych.

Próbki:

 • 0.70 gr (jedna szt.)
 • 0.60 gr (przy 5 sztukach)
 • 0.50 gr (przy 20 sztukach) 

Reklamówki:

 • małe – 10 szt. – 1.49 zł 
 • średnia – 5 szt. – 0.99 zł 
 • duża – 1 szt. – 0.49 gr

Katalogi:

 • 1 szt. – 2.60 zł 
 • zestaw – 5 szt 7.60 zł 
 • zestaw – 10 szt 10.60 zł
 • zestaw – 20 szt – 16.60 zł

Dla nowych konsultantek katalogi w super cenie:

 • 10 szt. – 8 zł (kod 90092)
 • 5 szt. – 4 zł (kod 90555)

To specjalna oferta na produkty „nowości” z kolejnego katalogu. Po zamówieniu ich można pokazać klientkom, aby je przetestowały i zamówiły.

Podstawą wynagrodzenia Ambasadorki / Konsultantki jest rabat na kosmetyki (nazywany również opustem). Rabat jest zupełnie niewidoczny dla klientów. Firma nalicza go dodatkowo, od najniższych cen w katalogu, podczas składania zamówienia w specjalnym panelu dla Ambasadorek / Konsultantek AVON.

Poniżej prezentujemy aktualne rabaty, uzależnione od wysokości zamówienia.

W firmie AVON możesz rozwijać się jako lider sprzedaży albo koordynator, za każdą zaproszoną osobę do współpracy otrzymujesz prowizję od jej sprzedaży, nagrody w postaci wycieczek zagranicznych i samochodów oraz wyjątkowe spotkania w luksusowych hotelach dla najlepszych. Avon to stabilna i nowoczesna firma ze 130 letnią tradycją, łowca talentów. W AVON także możesz zrobić karierę, posiadamy kanał na Youtube, gazetę oraz liczne konkursy z pismami branżowymi. Z nami nie masz ograniczeń finansowych, większy zespół to większe zyski.

W AVON masz kilka różnych form dostawy, sam decydujesz którą wybierzesz.

Bezpłatne:

 • paczkomaty INPOST – dostawa w ciągu 72h
 • AVON Centrum – sklepy firmowe
 • Poczta Polska 48h
 • Paczka w Ruchu
 • Stacje Orlen

Płatne:

 • Dostawa kurierska zamówienie złożone do godz. 11.00 pod wskazany adres 48h 4,90 zł, 24h 7,90 zł
 • Expresowy paczkomat zamówienie złożone do godz. 11.00 w dni robocze 4,90 zł

Bycie Ambasadorką / Konsultantką AVON wiąże się z samymi korzyściami:

 • stałe zniżki dla konsultantek do 50%
 • otrzymasz pakiet bezpłatnych katalogów i próbek
 • masz 90 dni na zwrot
 • bezpłatną dostawa ekspresową do paczkomatu
 • szkolenia biznesowe, metamorfozy
 • oferty niedostępne dla klientów

Jedyny obowiązek konsultantki to zapłata za zamówienie.

Po zaakceptowaniu swoich danych możemy zrealizować swoje pierwsze zamówienie wysyłając je ze strefy konsultantki wpisując kody produktów z katalogu i wybrając rodzaj dostawy najbardziej dogodny dla nas. Możemy również zrealizować je w firmowym sklepie i wtedy dostajemy produkty od razu a płacimy gotówką lub kartą.

Przykładowe zamówienie:

Termin płatności wyznaczony przez Avon wynosi 21 dni od daty wystawienia faktury i po przekroczeniu tego terminu Avon dolicza odsetki karne. Jeśli złożymy zamówienie a termin płatności faktury za poprzednie zamówienie już upłynął nasze zamówienie nie zostanie zrealizowane do momentu aż uregulujemy zaległość wobec Avon.

Niezłożenie zamówienia nie wiąże się z żadnymi opłatami karnymi, otrzymamy pocztą kolejny katalog.

Jednym z przywilejów konsultantki jest udział z różnych programach, w których ma możliwość odebrania atrakcyjnych nagród za symboliczną złotówkę (perfum, kremów, produktów do pielęgnacji ciała, włosów, kosmetyków do makijażu i biżuterii lub torebek). Każda nowa konsultantka bierze udział w programie Twój Pewny Start i przez 6 katalogów może otrzymywać wyżej wymienione prezenty. Od drugiego katalogu współpracy z Avon może korzystać z programów motywacyjnych , w których również może otrzymać hitowe kosmetyki lub kupować promowane przez Avon produkty nawet o 50 % taniej.

Dodatkowo w każdym katalogu są oferty na 40 i 45%

Zazwyczaj przy zakupie np.3 perfum/kosmetyków z konkretnych stron.
Pojawiają się również oferty dodatkowe z okazji różnych Świąt np. Walentynki, Dzień Kobiet, Halloween itp.

Rabat 10% i 20%

Warto wiedzieć, że na wszystkie produkty niekosmetyczne, takie jak torebki, zegarki, biżuteria, szczotki do włosów itp. Konsultantki nie otrzymują rabatu większego niż 20%. Wynika to z tego, że produkty te są produkowane przez partnerów AVON i firma sprzedaje je z dużo niższą marżą.

W każdym katalogu AVON zdarzają się również produkty z rabatem 10%. Dotyczą one produktów z ofert wiązanych (z adnotacją „przy zakupie innego produktu z katalogu”). Najczęściej są one w tak promocyjnych cenach, że po odjęciu rabatu 10% otrzymuje się już bardzo niską kwotę.

W momencie kiedy zaczynamy swoja współpracę z Avon już możemy kupować nasze kosmetyki taniej o 15%. Jeśli chcemy mieć nasze kosmetyki za darmo to wystarczy zachęcić do kupowania produktów Avon naszą rodzinę, znajomych, sąsiadów.

Termin płatności za fakturę to 21 dni od momentu zaksięgowania zamówienia. Należy pamiętać, żeby regulować płatności zgodnie ze wskazaną datą, gdyż jest to gwarancją realizacji składanych zamówień.

Jedną z kilku metod zapłaty za zamówione produkty, jest płatność przy odbiorze, jednak nie jest to konieczność. Za kosmetyki można zapłacić dopiero w wyznaczony przez Avon terminie podanym na fakturze. O metodzie płatności decyduje konsultantka.

Katalog trwa 21 dni.

Niestety po zamknięciu katalogu nie ma możliwości zamówienia z niego produktów. Promocje i oferty są nieaktualne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą bieżąca i zakup produktów w aktualnych cenach.

Oferta netto to produkty wycofane z aktualnej oferty katalogowej. Produkty te dostępne są tylko dla konsultantek, a od podanych cen nie ma opustu i nie podlegają one zwrotowi.

FOKUS to przewodnik po programach i ofertach dla każdej konsultantki. W tym magazynie są zawarte wszystkie najważniejsze informacje dotyczące bieżących konkursów oraz specjalnych ofert zarobkowych. Znajdziemy w nim również informacje dotyczące produktów demo a także cennik próbek.

Bezpłatne szkolenia w AVON to:
Szkolenia stacjonarne prowadzone przez profesjonalistów, organizowane na terenie Twojego okręgu:

 • Piękno i Biznes-Pielęgnacja Cery – (po szkoleniu otrzymasz kupon rabatowy),
 • Piękno i Sukces-Poznasz świat zapachów – (po szkoleniu otrzymasz kupon rabatowy),
 • Piękno i Makijaż-Sprawdzasz jak w praktyce podkreślić swoje naturalne piękno – (po szkoleniu otrzymasz kupon rabatowy),
 • E-Szkolenia na stronie internetowej – zyskujesz wiedzę i praktyczne wskazówki, budujesz wizerunek profesjonalisty,
 • Webcasty – szkolenia pogłębiające wiedzę ofert katalogowych.

Z umowy możesz zrezygnować w każdej chwili.

Na koniec odpowiemy jeszcze na pytanie, które często pada – jak w praktyce wygląda „wypłacanie” wynagrodzenia konsultantki? Czy dostaje przelew? Czy musi się rozliczać z Urzędem Skarbowym?

Na początku warto zaznaczyć, że umowa konsultantki to umowa na wzór konta stałego klienta – konsultantka zyskuje możliwość zamawiania kosmetyków od firmy AVON (bez pośrednictwa innych konsultantek), ale nie zobowiązuje się do niczego w zamian. Umowa ta nie jest żadną formą zatrudnienia (ani umową a pracę, ani o dzieło, ani zleceniem). W związku z tym nie wymaga rozliczania się z US lub ZUS.

Konsultantka AVON nie dostaje wynagrodzenia w formie przelewu.

Konsultantka zamawia kosmetyki, w paczce otrzymuje fakturę pomniejszoną o rabat. Po zebraniu pieniędzy za zamówienia od klientek płacisz swój rachunek w AVON a resztę zostawiasz dla siebie.

Zamówienia należy składać poprzez specjalną stronę internetową dla Konsultantek. Można również skorzystać z bezpłatnej linii telefonicznej 800 800 888 lub wysłać zamówienie SMSem, dzięki usłudze Avon SMS.

Program dla nowych konsultantek zmienia co kilka razy w roku, aktualnie przy pierwszym zamówieniu za 200 zł otrzymasz perfum za 4,99 zł (damski lub męski). Poniżej zdjęcie aktualnego programu, aby otrzymać nagrody trzeba dopisać kody do aktualnego zamówienia. 

Warunki odebrania nagrody:
W każdym katalogu należy złożyć zamówienie za 200 zł i zamówić min. 5 katalogów.

Aleksandra Suliga

Manager Avon Polska

tel. 792 586 521
aleksandra.suliga@avonoms.pl